Судова практика за нововиявленими обставинами потребує уніфікації

Завершальним акордом у роботі юристів L.I.GROUP цього року стала участь Молодшого партнера компанії, Керівника нещодавно відкритої практики кримінального права, адвоката Ірини КОВАЛЬЧУК у VI Щорічному форумі ААУ з кримінального права та процесу, який відбувся у грудні цього року.


IKAAY_web7Питання нововиявлених обставин у кримінальному праві стали темою доповіді спікера L.I.GROUP та викликали зацікавленість з боку присутніх на форумі правників. У своєму виступі Ірина КОВАЛЬЧУК торкнулась, зокрема, підстав для здійснення кримінального провадження згідно нинішнього КПК України, вимог до заяви про перегляд судового рішення, розповіла широкій аудиторії про законодавчі та практичні колізії визначення підсудності в даній категорії справ, які сьогодні зустрічаються в юридичній практиці. Окремі тези доповіді були присвячені судовим рішенням за наслідками кримінального провадження за нововиявленими обставинами. Не обійшли увагою і застосування Конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод та Протоколу 7 до неї при визначенні підстав провадження за нововиявленими обставинами.

 

«Ми вбачаємо, що сьогодні потрібно уніфікувати положення КПК щодо інстанційності у справах про перегляд рішень за НВО – ч.5 ст. 33 та ч.1 ст. 463 КПК України, – коментує Ірина КОВАЛЬЧУК. – У свою чергу для дієвості інституту перегляду НВО практику судів необхідно уніфікувати на найвищому рівні. А заявникам необхідно «допомагати» судам в застосуванні практики ЄСПЛ максимально цитуючи її у своїй діяльності».

Детальніше з тезами доповіді Ірини КОВАЛЬЧУК та баченням команди L.I.GROUP можна ознайомитись за наступним лінком.

IKAAY_web8IKAAY_web5

IKAAY_web6

IKAAY_web1

Posted in Новини